logo napis

 
ul. Jaracza 5
07-409 Ostrołęka
  • Szkoła2
  • Orlik
  • Szkoła
  • Orlik

E-learning

E-dziennik

 
 

Stowarzyszenie

Plan lekcji


Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku w przyrodzie. Świat roślin i zwierząt budzi się do życia. Rośliny kwitną, ptaki przylatują z ciepłych krajów, a na drzewach pojawiają się liście. Pogoda staje się ładniejsza i cieplejsza.

Postanowiliśmy w wyjątkowy sposób świętować ten dzień w naszej szkole. Głównym punktem obchodów był specjalny konkurs dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum.  Gospodarz każdej klasy wylosował wcześniej karteczkę z kategorią stroju, który obowiązywał daną grupę. A było w czym wybierać. Niektóre z kategorii to: gwiazdy Hollywood, disco, dresy, lata trzydzieste, piraci z Karaibów, Indianie, księżniczki i rycerze, postacie bajkowe, mafia itd. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3a, która przepięknie zaprezentowała się w strojach nawiązujących do lat trzydziestych. Uczniowie tej klasy otrzymali w nagrodę tort ufundowany przez Samorząd Uczniowski. Wyróżnienie zdobyła klasa 1b przebrana w dresy oraz uczniowie klasy 2b Wiktoria Stepnowska i Kamil Dawid, prezentujący kategorię księżniczki i rycerze, a także uczniowie klasy 3b Przemek Chojnowski i Dawid Parol, reprezentujący mafię. Nie zawiedli również nauczyciele- p. Sadowska, p. Korzeniecka, p. Olesińska, p. Ostrowska i p. Tkaczyk zamieniły się tego dnia w Indianki. Niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości  samodzielnego poprowadzenia lekcji. 

Był to wyjątkowy dzień w naszej szkole, bez pytania, kartkówek czy sprawdzianów. Każdy uczeń otrzymał za to mały słodki upominek.

W przygotowanie Pierwszego Dnia Wiosny włączyli się uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, p. Korzeniecką, p. Olesińską i p. Ostrowską.