logo napis

 
ul. Jaracza 5
07-409 Ostrołęka
  • Orlik
  • Szkoła
  • Orlik
  • Szkoła2

E-learning

E-dziennik

 
 

Stowarzyszenie

Plan lekcji

Gimnazjum 2 w Ostrołęce wraca ze srebrnym medalem XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt!!!

W dniach 15-17.05.2017 w Ciechanowie rywalizowało ze sobą osiem drużyn z województwa mazowieckiego.  W pierwszym dniu po losowaniu zapoznaliśmy przeciwników fazy grupowej, którą rozpoczęliśmy od dwóch zwycięstw pokonując gimnazja z Mińska Mazowieckiego i Płocka, niestety w ostatnim meczy musieliśmy uznać wyższość zespołu z Warszawy – Gimnazjum 35. Pod koniec drugiego dnia natknęliśmy się bardzo mocnego i utytułowanego przeciwnika z gimnazjum w Legionowie, mecz ten decydował o awansie do finału. Dziewczęta podeszły do tego spotkania bardzo skoncentrowane, taka postawa w trzecim secie pomogła zachować zimną krew. Przy bardzo wyrównanym wyniku i zaciętych wymianach na siatce to my wygrywaliśmy najważniejsze akcje, pokonują przeciwnika w tie breaku. Jedno zwycięstwo dzieliło nas od złotego medalu, chęci były jeszcze większe ponieważ nadarzyła się możliwość rewanżu z Gimnazjum 35 Warszawa za fazę grupową. Finał okazał się wielkim widowiskiem, po dwóch stronach siatki zespoły grały mądrą i dojrzałą siatkówkę. Siatkarki z Ostrołęki przegrały niestety pierwszego seta, ale po zmianie stron  nasze dziewczęta uwierzyły w siebie i posłuchały rad trenerów doprowadzając do remisu 1:1. Tie break rozpoczął się pod dyktando Ostrołęczanek, przeciwnik jednak nie dał się tym razem zaskoczyć i szybko doprowadził do remisu, następnie w drużynie z Ostrołęki pojawił się problem z przyjęciem bardzo trudnej zagrywki i musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.

Z Igrzysk wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia boiskowe, co miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłych rozgrywkach. Srebrne medale na XIX igrzyskach młodzieży szkolnej do duży sukces naszych siatkarek z Gimnazjum 2 w Ostrołęce, zważywszy jak trudną i długą drogę musiały przejść.

Skład: Wiktoria Lipka, Aleksandra Jadczak, Sandra Zuśka, Monika Karnicka, Magdalena Zduńczyk, Alicja Lendzioszek, Gabriela Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Klaudia Niedźwiecka, Julia Żebrowska, Patrycja Parzych, Lena Jaworowska.

Trenerzy: Urszula Iwaniuk i Dariusz Piersa

Klasyfikacja końcowa:

I m-ce Gimnazjum Nr 35 Warszawa
II m-ce Gimnazjum Nr 2 Ostrołęka
III m-ce Gimnazjum Nr 4 Legionowo
IV m-ce Gimnazjum Nr 13 Radom