logo napis

 
ul. Jaracza 5
07-409 Ostrołęka
  • Orlik
  • Orlik
  • Szkoła
  • Szkoła2

E-learning

E-dziennik

 
 

Stowarzyszenie

Plan lekcji

9 czerwca 2017 miał swój IX finał w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie  Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY - ODDAJ MNIE W DOBRE RECE 2017”. Konkurs  odbywa się pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a organizatorem jest AURAEKO. Jego patronem biznesowym jest LG Electronics Mława. Uczestnikami konkursu, dla których jest on przeznaczony są uczniowskie zespoły szkolne wspierane przez opiekuna szkoły z gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

Do konkursu przystąpiło 31 zespołów szkolnych z 31 placówek z terenu całego kraju. Do finału zakwalifikowały się 24 zespoły, które po wykonaniu przewidzianych konkursem zadań z zakresu przeciwdziałania negatywnemu wpływowi zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na człowieka i środowisko, były oceniane przez Komisje Konkursową.

 

Zespoły zebrały 50 tys. kg elektoodpadów i 6000 kg baterii.

Dla naszego zespołu, „Naładowani na Zycie” ,  który zajął 9 miejsce, firma LG Mława (patron konkursu), ustanowiła bardzo atrakcyjną nagrodę wyróżnienia, jaką jest możliwość zwiedzenia zakładu LG Electronics w Mławie wraz z jego najnowocześniejszymi liniami technologicznymi. Ocena tego wyróżnienia przez uczestników konkursu z lat ubiegłych, którzy zwiedzali LG Mława, jest bardzo wysoka. Uczestnicy oceniają zwiedzanie zakładów LG, jako arcyciekawe. Poza zwiedzaniem zakładu, LG funduje uczestnikom obiad i drobne upominki.

Koszty dojazdu do zakładów LG Electronics w Mławie pokrywa AURAEKO.

Wszystkie zespoły uczestniczące w IX Finale Ogólnopolskiego Konkursu: „ Dobre Rady na Elektroodpady – ODDAJ MNIE w DOBRE RĘCE 2017” otrzymali od AURAEKO pamiątkowe dyplomy oraz koszulki z logo projektu i gadżety.