logo napis

 
ul. Jaracza 5
07-409 Ostrołęka

Szanowni Rodzice!

Dobiega końca edukacja Waszego dziecka w szkole podstawowej. Czas wybrać szkołę gimnazjalną. Będąc dyrektorem Gimnazjum Nr 2 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ostrołęce, zachęcam Państwa do nawiązania współpracy, aby decyzja, którą podejmiecie była jak najlepsza dla Was i Waszego dziecka, niebawem gimnazjalisty.

Szanowni Państwo! Mam przyjemność zaprosić wszystkich szóstoklasistów do kontynuowania nauki w naszym Gimnazjum, szkole, która zapewni bezpieczne i przyjazne warunki oraz wszechstronny rozwój każdemu dziecku, bo każde z nich zasługuje na to, aby być zauważone i docenione.

Wierzę, że oferta edukacyjna jaką przedstawiamy na rok szkolny  2016/2017 zainteresuje Was oraz Wasze dzieci.

Jako jedyne gimnazjum w mieście wprowadzamy  nową dyscyplinę - tenis ziemny. Jest to propozycja dla dzieci, które już grają i dla tych, które dopiero chciałyby rozpocząć przygodę z tą elitarną dyscypliną sportową. Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego objęło patronat nad klasą, zapewniając niezbędny sprzęt oraz możliwość bezpłatnego trenowania na kortach. Zapraszamy więc do rozpoczęcia nauki w klasach sportowych: siatkówka dziewcząt, koszykówka chłopców, tenis ziemny.

Ponadto w zbliżającym się roku szkolnym 2016/2017 nasze Gimnazjum oferuje także naukę w klasach pierwszych realizujących ogólny profil kształcenia poszerzony o dodatkowe, fakultatywne moduły zajęć:

  • klasa realizująca ogólny profil kształcenia + jeden z modułów humanistyczno-artystycznych do wyboru (zajęcia plastyczne, w tym ceramika, zajęcia dziennikarskie, zajęcia teatralne lub wokalno-instrumentalne),
  • klasa realizująca ogólny profil kształcenia + jeden z modułów naukowo-badawczych do wyboru (zajęcia informatyczne, zajęcia fizyczno-chemiczno-matematyczne oparte na innowacji pedagogicznej „Forum Naukowych Inspiracji”),
  • klasa realizująca ogólny profil kształcenia + jeden z modułów społecznych do wyboru (zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej kończące się uzyskaniem certyfikatu mini ratownika lub zajęcia realizujące projekty oparte na wolontariacie we współpracy z międzynarodową organizacją Amnesty International).

Jesteśmy dumni, że nasze Gimnazjum posiada jako jedyne w Ostrołęce tytuł Szkoły Odkrywców Talentów oraz  Bezpiecznej Szkoły. Od wielu lat  za kształtowanie postaw patriotycznych i prospołecznych doceniani jesteśmy przez międzynarodową organizację Amnesty International, z którą bogata w projekty edukacyjne współpraca,  pozwala wychować młodzież na osoby aktywne, odważne i  odpowiedzialne.

Naszymi atutami, cenionymi zarówno przez uczniów jak i rodziców są ponadto: jednozmianowy system nauki, największa sala gimnastyczna w mieście, wielofunkcyjny zewnętrzny obiekt sportowy ”Orlik”, stołówka szkolna z domowymi obiadami, świetlica.

Drodzy Państwo!

Z myślą o przyszłych naszych gimnazjalistach przygotowaliśmy akcję promocyjną Gimnazjum tak, aby każdy podjął decyzję wyboru szkoły ponadpodstawowej świadomie i z pełnym przekonaniem. Dlatego też zachęcam do zapoznania się z działalnością i życiem naszej placówki, korzystając ze strony internetowej http://g2.proste.pl. Tam też znajdziecie Państwo warunki rekrutacji na rok szkolny 2016/2017. Składanie kart zgłoszenia lub wniosków o przyjęcie do klas pierwszych w terminie od 11 kwietnia do 31 maja 2016r., testy sprawnościowe do klas sportowych 13 maja 2016r. o godz. 15.00. Nadmieniam, że na Wasze życzenie, w trosce o dobre samopoczucie i komfort dzieci istnieje  możliwość  przejścia oddziałów ze szkoły podstawowej do gimnazjum.

Jesteśmy szkołą z pomysłem! To nasze hasło promocyjne w tym roku szkolnym.

Zatem serdecznie zachęcam wszystkich rodziców: powierzcie swoje dzieci w ręce dobrych, doświadczonych pedagogów, wprowadźcie w gościnne  i przyjazne progi Gimnazjum Nr 2 im. Danuty Siedzikówny „Inki”.

                                                                             Z serdecznym, wiosennym pozdrowieniem

Dyrektor Szkoły